Drive Sprockets & Chain Kit For Yamaha MK1004840
NICHESKU: 15KIT_MK1004840
Price:
Free Same Day Shipping Prior to 2:00PM (EST) * restrictions apply
Product Specifications
MPN: MK1004840
UPC: 803467087566
Chain Type: X-Ring
Chain Pitch: 428
Inner Diameter: Sprocket 1 - 17.7mm; Sprocket 2 - 100mm
Material: SAE 1023 Structural Carbon Steel
Distance Between Mounting Holes: Sprocket 2 - 120mm
Front Sprocket Teeth: 14
Hub Inner Diameter: Sprocket 1 - 17.7mm; Sprocket 2 - 100mm
Hub 2 Inner Diameter: Sprocket 1 - 20mm
Mounting Hole Inner Diameter: Sprocket 2 - 8.5mm